Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF İndir

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF İndir Ücretsiz PDF İndir Google Drive İndirme Linki


Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF İndir PDF Yandex Disk İndirme Linki


Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF İndir PDF Alternatif İndirme LinkiPelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Pdf İndir

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı Hakkında Bilgiler

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı Pelikan Yayınları çıkarmış olduğu Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabını PDF İndirPelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları 2015 Pdf İndir

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz! Aşağıdaki bağlantıdan Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları kitabının ücretsiz pdf dosyasını indirebilirsiniz.

Siz değerli öğrenci kardeşlerimiz için Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabının PDF Dosyasını aşağıda indirme bağlantısına ekledik. Pelikan Yayınları ait olan Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları kitabını aşağıdaki bağlantıdan rahatlıkla indirip kullanabilirsiniz.

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı Hakkında Daha Fazla Bilgiler

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı 2015 tarihinde Komisyon tarafından yazılıp Pelikan Yayınları tarafından basılmıştır. Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları kitabında toplamda 307 sayfa bulunmaktadır. Sizler için Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları kitabının PDF indirme bağlantısını aşağıya ekledik. Kolay bir şekilde indirip kullanabilirsiniz.

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı Özeti – Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı Açıklaması

"Sosyal Sorumluluk" insanî ve ahlâki bir boyuttur. İnsanın, karşı taraftan herhangi bir menfaat beklemeden ve kendisini topluma karşı sorumlu hissederek, toplumun değer yargılarına, normlarına, gelenek ve göreneklerine, ülkenin kanun ve kurallarına, dinî duygulara vs insanî değerlerin inceliklerine uygun hareket ederek gönüllü ve iradî faaliyetlerde bulunmasıdır. Bir insanın böyle bir duyguyla hareket etmesi ve ülkesine, vatanına, ait olduğu topluma, ailesine ve çevresine faydalı bir vatandaş olması, onun insanî boyutuyla doğrudan alâkalıdır. Aksi durumda ise bencil, menfaatperest, başkalarını ezmekle beslenen, insanların omuzlarına basarak yükselen "homoeconomicus" bir insan modeli ortaya çıkmış olur ki, bu modeldeki bir insan, "vahşi kapitalizm" diye tanımlanan materyalist bir akımın temsilciliğini üstlenen bir insan tipi olarak karşımıza çıkar.

"İnsan insanın kurdudur (homo, homini lupus)" düşüncesiyle hareket eden ve "homoeconomicus" insan tipi olarak toplumda bir rol üstlenen insan tiplerinden "Sosyal Sorumluluk" anlayışı beklememek gerekir. Bu anlayışa sahip olan insan modelleri, başkalarının mutsuzluğundan beslenen bir yapıya sahiptirler. Oysa "Sosyal Sorumluluk" anlayışına sahip bireyler, hiçbir karşılık beklemeksizin insanlara faydalı, onların mutluluğundan mutlu olan "güzel insan" modeline uygun insanlardır. Böyle insanların yaptırdığı ve geçmişten günümüze intikal eden cami, han, hamam, kütüphane, Bimarhane (akıl hastalarının musiki ile tedavi edildiği hastane) ve çeşitli vakıflar hep sosyal sorumluluk ilkesiyle vücuda getirdikleri eserlerdir.

Bu çalışmada, "Sosyal Sorumluluk" taşıyan ve tüm insanlara faydalı olmayı hedefleyen birey modellerinin örnek çalışmalarını ve faaliyetlerini bu çalışmayla bir nebze olsun takdim etmeye çalıştık. Bu bağlamda, bilhassa dezavantajlı kesimlere yönelik olarak hiçbir karşılık beklemeden ve vicdanî bir görev bilinciyle hareket edilerek gerçekleştirilen "Sosyal Sorumluluk" faaliyetleri ve etkinlikleri, muhtelif üniversitelerde görev yapan akademisyen ve bilim insanları tarafından sunulmaya çalışıldı. Bu alanda bir nebze olsun bir farkındalık bilinci oluşturduysak kendimizi mutlu hissedeceğiz.

Üniversitelerde "Sosyal Sorumluluk" projeleri yapan ve bu konuyu bir ders olarak sürdürmeye çalışan akademisyen ve öğrencilere faydalı olmasını temenni ederek, saygılarımızı sunuyoruz.

Editörler

Prof. Dr. Dr. Kenan ÖREN

Doç. Dr. H.Bahadır ESER

Dr. Elvettin AKMAN

Kitap Adı: Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları

Yayınevi / Marka: Pelikan Yayınları

Yazar: Komisyon

Basım Tarihi: 2015

Sayfa Sayısı: 307

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabı İndirme Linkleri – Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları İndir

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Kitabının indirme en güncel indirme linklerini sizler için aşağıda derledik. Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları Pdf İndirmek için aşağıdaki indirme linklerini kullanabilirsiniz. Lütfen indirme linkleri çalışmıyor ise bizlere yorumlar kısmından yazın. Kırık linkler her saat başı düzeltilmektedir.

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF Google Drive İndirme Linki

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF Yandex Disk İndirme Linki

Pelikan Farklı Bakış Açılarıyla Sosyal Sorumluluk Pelikan Yayınları PDF Alternatif İndirme Linki

DENEDİĞİNİZ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN FARKLI BİR LİNKTEN İNDİRMEYİ DENEYİN. PDF İNDİRMEK İÇİN AŞAĞIDAKİ GÖRSELE TIKLAYINIZ EĞER YUKARIDAKİ LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKTEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 2 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 3 DEN İNDİRİN EĞER YUKARIDAKİ ALTERNATİF 3 LİNK ÇALIŞMIYORSA LÜTFEN AŞAĞIDAKİ ALTERNATİF LİNKT 4 DEN İNDİRİN İndirme linkleri sürekli olarak güncellenmektedir. Eğer bulunduğunuz saatte linkler çalışmıyor ise 1 saat sonra tekrardan deneyiniz eğer sorun devam ederse yorum olarak bize bildiriniz. Ortalama 10 dakika içerisinde güncellenerek tarafınıza bilgilendirme yapılır.

Yorum yapın

Viski Fiyatları SMM Panel youtube mp3 dönüştürücül